Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Rezerva Arsenalu zdolala Jablonec nad Jizerou

S příchodem jara začaly ve fotbalových soutěžích odvety a nejinak tomu bylo i v Krajském přeboru Libereckého kraje. V úvodním utkání jarní části přivítal rezervní tým Arsenalu na stadionu u Ploučnice Jablonec nad Jizerou.

Domácí byli ze začátku aktivnější a v 18. minutě se zaslouženě ujali vedení díky brance Karla Kaňkovského. Do konce zápasu už pak žádný gól nepadl a i přes snahu hostů ve druhé půli uhájili svěřenci trenéra Bohuslava Najmana cenné tři body.

Po úvodním hvizdu sudího Hanouska měl namále hostující gólman Farský, jenž byl hodně vysunutý, čehož chtěl využít Kaňkovský, ale svůj lob neposlal mezi tři tyče. O chvíli později měl gól na kopačce Burian, ale po dlouhém sprintu minul Farského klec jen o centimetry. Hosté se do blízkosti Chadraby dostali jen díky autovým vhazováním, ale výrazněji českolipského brankáře nevystrašili. V 18. minutě sebral dlouhý nákop Burian, posunul míč na rozběhnutého Karla Kaňkovského a ten si tváří v tvář Farskému věděl rady – 1:0. Jan Chadraba si na balón pořádně sáhnul až po přímém kopu Brauna, jehož centr se snesl Chadrabovi přesně do rukavic. Pět minut nato mohlo být pro Jablonec ještě hůř, naštěstí pro Sokol ale Českolipští po rohovém kopu branku těsně minuli. Poté se střelec úvodního gólu proměnil v nahrávače. Nejprve poslal do vápna centr na Buriana, jemuž k zakončení scházel krok. Následně vybídl stejného hráče ke skórování znovu, tentokrát však zasáhl pohotový Farský. Největší šance hostů přišla těsně před koncem prvního poločasu, na rohový kop si nejvýše vyskočil Vrána, ale svou hlavičku poslal těsně nad branku.

Téměř celá druhá půle se odehrála na polovině domácího celku, který se dlouho nemohl dostat za středový kruh. Do slibné šance se dostal Vrána, ale správný moment ke střele prováhal. Ve 48. minutě fauloval Vodrážka, a protože v první pětačtyřicetiminutovce už jednou žlutou kartu viděl, musel jít předčasně pod sprchy. Arsenal tedy dohrával v deseti. Svěřenci trenéra Bulíře sice kombinovali na útočné polovině, ale Chadrabu nijak nezaměstnali. Ten musel být v pozoru až proti dvěma trestným kopům v podání Ďoubalíka. Poté se začali osmělovat také hostitelé. Z dálky zkusil své štěstí Košek, ale zařízení netrefil. Na přímý kop Řeháka pak nedosáhli Kaňkovský s Pickem. Po přesné přihrávce Švece pálil nad Picek. V 83. minutě měl Arsenal pořádnou porci štěstí. Rataj netrefil balón, k němuž se na druhé tyči dostal Ďoubalík, který našel ještě lépe postaveného Hrbka, jehož skvělým reflexem vychytal Chadraba. V samotném závěru zápasu pak ještě Sokol zahrozil, ale skóre již nezměnil. B-tým Arsenalu tedy porazil Jablonec nad Jizerou 1:0.

Trenér Arsenalu Bohuslav Najman: „Tím, že jsme měli vyloučeného hráče, jsme celý druhý poločas museli dohrávat o deseti. Myslím si, že i v deseti jsme soupeře drželi na uzdě. Až na konci jsme jim povolili jednu šanci, ale dovedli jsme zápas do vítězného konce. Nedařilo se nám kombinovat tak, jak jsme si představovali. Bylo tam hodně nakopávaných balónu, přesně to, co jsme hrát nechtěli. Vyzdvihl bych bojovnost, že jsme to ubojovali do poslední minuty a vítězství udrželi.  Soupeř neměl za stavu 1:0 co ztratit, tak se snažil a bojoval do poslední minuty alespoň o remízu.“

ARSENAL Česká Lípa B – Sokol Jablonec nad Jizerou 1:0 (1:0)

Branka: 18. Kaňkovský

Rozhodčí: Hanousek – Poživil, Kowalík