Restart Superligy je tu! Lípa se představí v Mladé Boleslavi

Verze pro tisk |

Po více než měsíční přestávce se českolipští florbalisté opět vrátí na superligová kolbiště. Stane se tak v pondělí 23. listopadu, kdy se v televizním zápase představí proti Mladé Boleslavi. Hrát se bude na půdě soupeře, ač bude Česká Lípa figurovat v zápise o utkání jako domácí mužstvo.

Čekání by alespoň pro florbalovou Livesport Superligu mohlo být u konce. Florbalisté České Lípy se navíc po restartu představí před kamerami ČT Sport, kde vyzvou Mladou Boleslav. Zápas se původně měl hrát v září na půdě České Lípy, tehdy ale byl kvůli koronaviru v mužstvu soupeře odložen. „Mladá Boleslav měla mít v tento termín zápas s Pardubicemi, nicméně soupeř jim vypadl. My jsme toho využili a odehrajeme náš odložený zápas právě v Mladé Boleslavi v rámci televizního přenosu,“ zmiňuje klubový manažer Štěpán Slaný.

Výběr trenéra Davida Derky se k prvnímu týmovému tréninku sešel teprve tento týden. Společně s českolipskými hráči navíc trénuje také šestice florbalistů z Ústí nad Labem, neboť první liga se na rozdíl od Superligy nehraje. „První společný trénink jsme měli teprve v úterý. V rámci spolupráce se s námi připravuje hned šest hráčů z Ústí nad Labem. Situace ohledně testování je stále velmi nejasná, a náš tým může být připuštěn ke hře pouze pokud nebude mít více než šest nakažených. Chceme tedy být připraveni i na variantu, že ne všichni projdou testy. Spolupráce mezi oběma kluby zatím funguje pouze na této bázi a poté si vyhodnotíme, zda v ní budeme pokračovat,“ přidává zkušený obránce.

Florbal pro sebe v posledních dnech nakonec horko těžko vybojoval výjimku alespoň pro restart mužské nejvyšší soutěže. Tento ročník by navíc vzhledem k posunu měl být oficiálně prodloužen až do 6. června. Výjimka byla florbalové Superlize udělena i na základě profesionálních smluv mezi klubem a hráči, díky čemuž zapadá nejvyšší florbalová soutěž mezi povolené sporty. „Ano, tyto smlouvy máme téměř se všemi hráči vyjma těch nejmladších. Samozřejmě jsou tam specifika z hlediska jejich plnění,“ doplňuje Štěpán Slaný.

Zápas v Mladé Boleslavi začíná v pondělí 23. listopadu od 18:00. Přenášet ho bude ČT Sport.

Nahoru