Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

FBC slaví třetí výhru v řadě a je již páté

Česká Lípa najela ve čtvrtém kole na vítěznou vlnu, ze které ještě nespadla, zaznamenala třetí výhru za sebou a krůček po krůčku stoupá prvoligovou tabulkou.

Ve čtvrtek bude mít možnost k dalšímu postupu, v předehrávce se představí ve šlágru kola v Pardubicích, tento zápas tak bude znamenat přímý boj o čtvrtou příčku!

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – Hippos Žďár nad Sázavou 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Aktuálně poslední tým první ligy si do České Lípy přivezl poctivou defenzivu, jejíž neprostupnost dělala domácímu týmu problémy téměř celé utkání. Žďáru se od začátku zápasu podařilo vnutit Lípě pomalejší tempo hry, to se odrazilo i na celkovém skóre. V první třetině mohli oba brankáři děkovat především dobře postaveným brankám, Lípa  vyhrála třetinu na tyčky 3:2, činil se především Tregner, který ocelovou konstrukci zasáhl dvakrát. Jediná branka tak spadla až ke konci třetiny, Česká Lípa dostala možnost přesilové hry za vyloučení Konstmüllera, Žďár neustál přesilovkový zámek domácích a po náhře Slaného se přesně trefil Tichý, 1:0.

I ve druhé třetině se hrál pomalejší florbal, který více seděl soupeři, ten se také ve 27. minutě prosadil, střelu v brankovišti tečoval za záda bezmocného KnolaZerák a bylo srovnáno. Inkasovaná branka však probudila paradoxně domácí, ti ve druhé části zlepšili pohyb po hřišti a výsledkem bylo dvoubrankové vedení. Nejprve se po odražené střele nejlépezorientoval v brankovišti Novák, který tak potvrdil vzrůstající formu šestou brankou, 2:1. O pár minut později byl vyloučen Zerák za faul na Slaného, který se pomstil nejlepším možným způsobem, rychlá kombinace otevřela prostor právě pro něj, 3:1.

Video ze zahájení:

V poslední části Česká Lípa předvedla asi nejlepší výkon, bohužel velké neproměňování šancí drželo Hippos neustále v kontaktu.  Problémy si zadělal FBC ve 46. minutě, Tichý se nechal zbytečně vyloučit a Žďár i přes obrovskou šanci Jeřábka v oslabení nakonec početní výhodu využil díky Melicharově přízemní střele. I přes několik nedotažených pokusů aktivního Jirsy a poté i Procházky, který pohrdnul prázdnou brankou, se Česká Lípa dočkala, Jansova pohotová dorážka zpoza branky uklidnila závěr utkání. Žďárska power play přinesla jen pátou branku, Jirsa se z otočky trefil do opuštěné klece a pečetil třetí výhru v řadě!

branky (asistence): 16:03 Milan Tichý (Štěpán Slaný), 33:16 Jakub Novák (Milan Tichý), 38:04 Štěpán Slaný (Štěpán Motejzík), 54:33 Dominik Jansa (Martin Jeřábek), 59:23 Jakub Jirsa (Lukáš Mlejnek) - 25:07 Ondřej Zerák (Martin Kaštánek), 47:27 Ondřej Melichar (Petr Tlustoš)

Diváci: 250

Sestava: Knol, Ponomarev – Mlejnek, Slaný, Tichý, Vnuk, Kotera – Jansa, Tregner, Jeřábek, Motejzík, Procházka, Jirsa, Merlíček, Novák, Marhan, Smolnický, Bezouška

Trenér: Jiří Stožický