Česká Lípa porazila v derby Liberec

Verze pro tisk |

Jako na houpačce se vyvíjelo první severočeské derby sezony, v němž florbalisté České Lípy v divoké přestřelce udolali Liberec 9:8 po prodloužení. V zápase sice svěřenci trenéra Davida Derky absolutně nezvládli začátek, díky výborné druhé třetině a závěru utkání však z krajského města vezou dva body.

Dobrou pohodu z posledního zápasu se Spartou si Českolipští do úvodu souboje v Liberci nepřenesli. V rozmezí tří minut se rychle po sobě trefili Ferdan, Wiener a Kárník a s hostujícím celkem to nevypadalo příliš dobře. Až od desáté minuty se hra vyrovnala a odměnou byl gól Jirsy, který přitáhl skóre na rozdíl dvou branek. Po laciné brance Stránského se však odcházelo do šaten za stavu 4:1.

Svou jednoznačně nejlepší pasáž sehráli hráči České Lípy ve druhé třetině. Soupeře v jí jasně přehráli a je jen škoda, že z mnoha brankových příležitostí vytěžili pouze tři góly a navíc sami jeden inkasovali. Na 2:4 nejprve snížil střelou na bližší tyč Kopič a vzápětí využil přesilovku Štěrba. Nutno však podotknout, že jinak hra v početní nerovnováze České Lípě vůbec nevycházela. Liberec využíval jednu přesilovku za druhou a navíc udeřil v oslabení. Na 5:3 zvyšoval v početní převaze velmi snadno Wiener, ale naději do třetí třetiny dal po rychlém výpadu Slaný.


I na začátku třetí části hry pokračovali hosté ve zlepšeném výkonu. Navíc se jim hned na začátku třetího dějství povedlo trestat chyby soupeře. Krajcigr nejprve zakončil svůj únik bekhendovým zakončením pod horní tyč a pak vybídl ke skórování Koubu, který rychle otočil skóre. Po chybě Jirsy v rohu hřiště pak sice vyrovnal pohotový Kárník, ale hned vzápětí opět překulil výsledek na stranu českolipského celku Peška.

Divoká třetí třetina ovšem začala vzápětí psát příjemné příběhy pro domácí. Další přesilovka přinesla vyrovnávací trefu Valešovi a následně soupeř udeřil i při početní nevýhodě, kdy nedůraz na brankovišti potrestal Stránský. Přece jenom ale Českolipští zachránili ze zápasu alespoň dva body. Při hře bez brankáře natáhl ke střele z dálky Tichý a propálil Mücka. V prodloužení pak perfektně vyřešil situaci před brankou Vavruška a prodloužil tak českolipskou vítěznou sérii už na tři duely. Mimochodem, Česká Lípa zvládla prodloužení nebo samostatné nájezdy už podesáté za sebou!

Další utkání tak na aktuálně šestou Českou Lípu bude čekat v sobotu 22. října od 18:00 proti letos velmi slušně hrajícím Pardubicím. Bude se jednat o poslední utkání před zhruba měsíc dlouhou reprezentační přestávkou.

FBC Liberec – FBC Česká Lípa 8:9pp (4:1, 1:3, 3:4 – 0:1)
Branky:
4. Ferdan, 6. a 37. Wiener, 7. a 51. Kárník, 18. a 55. Stránský, 53. Valeš – 16. Jirsa, 25. Kopič, 33. Štěrba, 40. Slaný, 44. Krajcigr, 45. Kouba, 51. Peška, 59. Tichý, 62. Vavruška.
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 16:23. Diváci: 370.

Sestava České Lípy: Netopilík (Dvořák) – Tichý, Slaný, Štěrba, Mlejnek, Jirsa, Peška, Krajcigr, Kopič, Pekárek, Vavruška, Dzierža, Staněk, Kouba.

Nahoru